Znajdź nas i polub na Facebook

Zapraszamy na czwartkowy wykład w Muzeum Narodowym w Warszawie

W najbliższy czwartek (13.05.2021) o godzinie 18:00 kierownik projektu Prof. dr hab. E. Papuci-Władyka wygłosi referat pt. 55 lat polskich badań archeologicznych w Nea Pafos, stolicy starożytnego Cypru. Prelekcja odbędzie się w ramach Wykładów czwartkowych w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wydarzenie będzie transmitowane On-line!
więcej o Zapraszamy na czwartkowy wykład w Muzeum Narodowym w Warszawie

Zakład Archeologii Klasycznej UJ i Paphos Agora Project zapraszają studentów archeologii UJ do udziału w kolejnym sezonie interdyscyplinarnych badań na stanowisku Agora w Pafos na Cyprze. Ćwiczenia terenowe odbędą się w terminie od 18 sierpnia do 20 września pod kierownictwem prof. dr hab. E. Papuci-Władyki i dr Ł. Miszka.
więcej o Ćwiczenia Terenowe 2021 dla studentów Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
60 lat stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Cyprem

W 2021 roku mija 60 lat od nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i Cyprem.
więcej o 60 lat stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Cyprem
Prof. E. Papuci-Władyka uczestnikiem European Humanities Conference

W dniach 4-7.05.2021 odbyła się wirtualnie międzynarodowa konferencja European Humanities Conference, której uczestnikiem była kierownik projektu.
więcej o Prof. E. Papuci-Władyka uczestnikiem European Humanities Conference

Niezwykle miło nam poinformować, że dziś (21.04.2021) kierownik projektu Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka została wybrana do Rady Naukowej Austriackiego Instytutu Archeologicznego w Wiedniu. Congratulations!
więcej o Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka członkiem Rady Naukowej Austriackiego Instytutu Archeologicznego w Wiedniu
Nowa strona Paphos Agora Project

Strona internetowa Paphos Agora Project w odświeżonej odsłonie!
więcej o Nowa strona Paphos Agora Project
Wybitne kobiety w Nauce - Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka

Prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka z Instytutu Archeologii UJ nominowana przez Narodowe Centrum Nauki do grona wybitnych kobiet w nauce.
więcej o Wybitne kobiety w Nauce - Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka

14 grudnia 2020 w ramach Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich PAU odbył się wykład dotyczący działalności polskich archeologów na Cyprze. Dla wszystkich, którzy nie mogli w nim uczestniczyć udostępniony został on-line!
więcej o 55 lat polskiej działalności archeologicznej w Pafos na Cyprze stanowisku z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - Wykłady Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich PAU
Trójwymiarowa rekonstrukcja starożytnego miasta Nea Pafos na Cyprze!

W środę (27.01) gościem audycji "Eureka" w Jedynka - Program 1 Polskiego Radia była prof. E. Papuci-Władyka. Rozmowa dotyczyła starożytnego miasta Nea Pafos i Naszych nowych planów badawczych. Zapraszamy do słuchania!
więcej o Trójwymiarowa rekonstrukcja starożytnego miasta Nea Pafos na Cyprze!
​Zakończenie projektu MAESTRO!

Przychodzi czas na podsumowanie. Rok 2020 był ostatnim rokiem realizacji wielkiego międzynarodowego i interdyscyplinarnego projektu w Pafos finansowanego z grantu NCN Maestro 6, który rozpoczął się w roku 2015.
więcej o ​Zakończenie projektu MAESTRO!