Znajdź nas i polub na Facebook

Konferencja IARPotHP

Trwa międzynarodowa konferencja Interrnational Association for Research on Pottery of the Hellenistic Period, w której swoje badania prezentują członkowie naszego projektu!
więcej o Konferencja IARPotHP
Konferencja Polacy na Bliskim Wschodzie 2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Polacy na Bliskim Wschodzie” współorganizowanej przez Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW i Wydział Archeologii UW. W programie jest ponad 50 wystąpień badaczy z różnych ośrodków krajowych i zagranicznych, a w tym panel poświęcony archeologii Cypru, w którym swoje badania zaprezentują członkowie naszego projektu!
więcej o Konferencja Polacy na Bliskim Wschodzie 2021
Kolokwia Humanistyczne

Zapraszamy na wykład Prof. E. Papuci-Władyki pt. Interdyscyplinarne i międzynarodowe badania archeologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Pafos na Cyprze - wybrane aspekty. Odbędzie się on on-line 27.05.2021 o godz. 15:00 UTC+2.
więcej o Kolokwia Humanistyczne
Zapraszamy na czwartkowy wykład w Muzeum Narodowym w Warszawie

W najbliższy czwartek (13.05.2021) o godzinie 18:00 kierownik projektu Prof. dr hab. E. Papuci-Władyka wygłosi referat pt. 55 lat polskich badań archeologicznych w Nea Pafos, stolicy starożytnego Cypru. Prelekcja odbędzie się w ramach Wykładów czwartkowych w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wydarzenie będzie transmitowane On-line!
więcej o Zapraszamy na czwartkowy wykład w Muzeum Narodowym w Warszawie

Zakład Archeologii Klasycznej UJ i Paphos Agora Project zapraszają studentów archeologii UJ do udziału w kolejnym sezonie interdyscyplinarnych badań na stanowisku Agora w Pafos na Cyprze. Ćwiczenia terenowe odbędą się w terminie od 18 sierpnia do 20 września pod kierownictwem prof. dr hab. E. Papuci-Władyki i dr Ł. Miszka.
więcej o Ćwiczenia Terenowe 2021 dla studentów Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
60 lat stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Cyprem

W 2021 roku mija 60 lat od nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i Cyprem.
więcej o 60 lat stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Cyprem
Prof. E. Papuci-Władyka uczestnikiem European Humanities Conference

W dniach 4-7.05.2021 odbyła się wirtualnie międzynarodowa konferencja European Humanities Conference, której uczestnikiem była kierownik projektu.
więcej o Prof. E. Papuci-Władyka uczestnikiem European Humanities Conference

Niezwykle miło nam poinformować, że dziś (21.04.2021) kierownik projektu Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka została wybrana do Rady Naukowej Austriackiego Instytutu Archeologicznego w Wiedniu. Congratulations!
więcej o Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka członkiem Rady Naukowej Austriackiego Instytutu Archeologicznego w Wiedniu
Nowa strona Paphos Agora Project

Strona internetowa Paphos Agora Project w odświeżonej odsłonie!
więcej o Nowa strona Paphos Agora Project
Wybitne kobiety w Nauce - Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka

Prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka z Instytutu Archeologii UJ nominowana przez Narodowe Centrum Nauki do grona wybitnych kobiet w nauce.
więcej o Wybitne kobiety w Nauce - Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka